Oppilaaksi ilmoittautuminen ja maksut

Pattayan suomalaisen koulun koulumaksut lukuvuonna 2020 – 2021

 

Koulumaksut pysyvät samana kuin lukuvuonna 2019 – 2020.

Lukuvuosi on jaettu kolmeen termiin, joiden pituus on kolme kuukautta per termi. Yhden termin hinta on 83 000 THB eli koko lukuvuosi maksaa 249 000 THB. Kuukausimaksu on 35 000 THB. Esiopetuksessa termi maksaa 54 000THB ja kuukausimaksu on 24 500THB.

Varausmaksu on koko vuoden oppilailla ensimmäisen termin hinta, joka maksetaan koulun Thaimaan tilille. Tätä maksua ei palauteta vaan se hyvitetään ensimmäisen termin maksuna.

Sisaralennus muista saman perheen lapsesta on 10%.
Maksujen viivästymisestä peritään 1,5% kuukausittainen korko. Koulun loma-aikoja ja oppilaan poissaoloja ei lukukausimaksujaksoista voida vähentää.

Ellei maksutapahtumasta ole näyttöä määräaikaan mennessä, oppilaan koulunkäynti päättyy välittömästi. Lukukausimaksun suorittaminen lukukauden loppuun asti on lukukausi- tai päättötodistuksen saamisen ehto (vaikka oppilas olisi loppuajan lomallakin). Muussa tapauksessa annetaan erotodistus.

Varsinainen koulumaksu maksetaan suoraan koululle käteisellä tai koulun tilille Thaimaan bahteina. Maksu sisältää siis normaalit materiaalit koulunkäyntiin. Koulumaksuun EI sisälly mitään vakuutusta.

Koulun pankkiyhteystiedot:
Kasikorn Bank Public co.Ltd. Royal Garden Plaza
SWIFT ADDRESS: KASITHBK
A/C NAME: Suomalainen koulu Pattaya co.Ltd.
A/C NO: 513-2-06376-3

Address: 218, room NO B16a M.10, Nongprue Banglamung, 20150 Chonburi, Thailand
tel: +6638-416972-4

 

Huom. Kouluun mahtuu vain rajattu määrä oppilaita, joten paikkoja ei automaattisesti riitä kaikille. Ennen muuttojärjestelyjen aloittamista ja ilmoittautumislomakkeen täyttämistä kannattaa siis ehdottomasti aina ottaa ensin yhteyttä kouluun niin aikaisessa vaiheessa kuin mahdollista.

Lataa ilmoittautumislomake